Δευτέρα 12 Οκτωβρίου 2015

Καλημέρα σ' όλους και όλες.

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα Γυναικών της Α Εσκανα χτές με την ομάδα μας ν' αντιμετωπίζει σ' ενα τοπικό ντέρμπυ τον Προφήτη Ηλία,ένα δυνατό αντίπαλο μ' έμπειρες παίκτριες.
Η ομάδα μας κατάφερε να αφήσει πίσω της την κακή εμφάνιση του κυπέλλου αλλά και το κακό πρωτο δεκαλεπτο που κάναμε ειδικά στ' αμυντικό κομμάτι όπου δεχτηκαμε 18 πόντους.Η συνέχεια ομως αμυντικά ήταν εντελώς διαφορετική,καθως με δυνατή,έξυπνη και παθιασμένη άμυνα δεχτήκαμε στα επόμενα 2 δεκάλεπτα μολις 12 ποντούς.
Μ' εφαλτήριο λοιπόν την άμυνα μας τρέξαμε,πηραμε πόντους σε τρανζίσιον καταστάσεις ενω στο σετ παιχνίδι γυρίσαμε πολύ καλα τη μπάλα με υπομονή βρίσκοντας καλές επιλογές που είχαν σαν αποτελέσμα και τα 8 τρίποντα που πετύχαμε.Σ' όλοτο δεύτερο ημίχρονο ειχαμε σταθερά το προβάδισμα που έφτασετο 39-28 και το 47-37.
Αξίζουν παρα πολλά συγχαρητήρια σ' όλα τα κορίτσια της Όμαδας μας για την πολύ καλή εμφάνιση και τη σημαντική νικη που πετύχαμε.Έχουμε πολλά περιθώρια βελτίωσης ακόμα οπότε δουλειά!!!!!

ΑΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ: Καρανάσιου, Ρωκά 23(5), Σωτηρίου, Μουσούλη 1, Λαουλάκου 11(1), Καρρά 1, Βλάμη, Ηλιάδου 6, Ζεβαχιριαν 10(2), Θεοφίλου 2, Σταθάκη, Δημητράκου